Ideą chóru jest przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywności kulturalnej oraz rozbudzanie zamiłowania do muzyki i śpiewu, rozwijanie talentów i budowanie poczucia własnej wartości.

Podczas zajęć dzieci mają możliwość słuchania muzyki i przeżywania jej poprzez śpiew i ruch, uczą się rytmiki, ćwiczą dykcję, jak również poznają podstawy ruchu scenicznego. Dyrygentka stara się aby podczas nauki dzieci dobrze się bawiły i odczuwały radość z tego co robią.

W repertuarze chóru dominują piosenki dziecięce dopasowane do wieku uczestników, ale też pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki, a także starannie wybrane utwory z repertuaru rozrywkowego. 

Celem zajęć chóralnych jest przede wszystkim rozśpiewanie i umuzykalnianie dzieci, przybliżanie im wartościowego repertuaru, wyszukiwanie i kształtowanie solistów poprzez indywidualne lekcje emisji głosu, oswajanie dzieci i młodzieży ze sceną poprzez udział w koncertach i występach podczas uroczystości i wydarzeń lokalnych.

Spotkania  Chóru dziecięcego WIOLINKI odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki od godzinach od 16.00 do 18.00.

Zajęcia prowadzi Jadwiga Dadia

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej