Kontakt: sowa@mck.ostrowiec.pl

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i  Aktywności SOWA, to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki. Wpisuje się w programy realizowane przez Ministra w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz
badań naukowych.

SOWA w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i  odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości. W naszej instytucji stwarzamy warunki do tak rozumianego uczenia się, m.in. poprzez:

  • odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem w toku interakcji z eksponatami,
  • rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych, uczestnictwo w różnych warsztatach i  zajęciach opartych na wypracowanych i sprawdzonych w Centrum Nauki Kopernik rozwiązaniach edukacyjnych.
  • SOWA działa w oparciu o pakiet dobrych praktyk, w tym scenariusze zajęć prowadzonych w  Koperniku, który oferuje wsparcie, współpracę i sieciowanie, jak również dzieli się swoim know-how oraz szkoli kadrę animatorską i techniczną.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności mieści się na trzecim piętrze w budynku Centrum Tradycji Hutnictwa przy Alei 3 Maja 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Bilety do nabycia w recepcji OBK (poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 15.00), kasie kina Etiuda przy ul. Siennieńskiej 54 (wtorek – niedziela, kasa czynna na godzinę przed pierwszym seansem w danym dniu) oraz na portalu http://bilety.mck.ostrowiec.pl/. Przy zakupie biletów online opłata manipulacyjna wynosi 1 zł.

GODZINY WEJŚĆ
dla grup zorganizowanych
od wtorku do piątku – 9.00-10.30, 11.30-13.00
dla osób indywidualnych
od wtorku do piątku – 16.30 – 18.00
niedziela – 11.00-12.30, 13.30-15.00
w poniedziałki i soboty nieczynne

Godziny wejść w okresie wakacyjnym mogą ulec zmianie. Możliwe terminy są dostępne do wyboru w trakcie zakupu biletów.

Cennik
Bilet normalny – 12,00 zł
Bilet ulgowy – 10,00 zł
Bilet grupowy – 10,00 zł
Bilet dla opiekuna grupy – 1,00 zł
Bilet z Ostrą Kartą – 9,00 zł

Bilet ulgowy przysługuje:
– dzieciom i młodzieży szkolnej (uczniom po okazaniu legitymacji szkolnej),
– studentom i doktorantom do ukończenia 26. roku życia (po okazaniu legitymacji studenckiej lub doktoranckiej),
– posiadaczom Karty Dużej Rodziny (po okazaniu Karty Dużej Rodziny)
– emerytom i rencistom (po okazaniu legitymacji ze zdjęciem lub w przypadku legitymacji bez zdjęcia – legitymacji i dokumentu tożsamości),
– seniorom powyżej 65. roku życia (po okazaniu dokumentu ze zdjęciem uprawniającego do zniżki),
– osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji osoby niepełnosprawnej).
Bilet grupowy przysługuje zorganizowanej grupie liczącej co najmniej 11 osób, w tym jednego dorosłego opiekuna. Na każde 10 płatnych biletów przysługuje jeden bilet dla opiekuna w cenie 1,00 zł. Maksymalna wielkość grupy to 30 osób (nie licząc opiekunów).

Maksymalny czas wizyty to 90 minut (licząc od godziny wskazanej na zakupionym bilecie). W przypadku spóźnienia czas wizyty nie ulega przedłużeniu. Dzieci do lat 13 w trakcie zwiedzania muszą pozostawać pod opieką osoby pełnoletniej. W przypadku zakupu biletów grupowych na każdą rozpoczętą dziesiątkę dzieci musi być jeden pełnoletni opiekun. W ramach jednego biletu można korzystać z sali wystawienniczej oraz z wydzielonej strefy Majsterni.
W razie pytań prosimy o kontakt z recepcją OBK
tel. 41 2476419.

Zwiedzający zobowiązani są do zapoznania się z treścią Regulaminu Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności oraz przestrzegania jego postanowień.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028. 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej