Z radością informujemy, że po raz kolejny udało nam się uzyskać dofinansowanie na zakup wyposażenia do Pracowni Rzeźby i Ceramiki oraz sal widowiskowych w Ostrowieckim Browarze Kultury. Środki pochodzą z programu rządowego Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Tym razem pozyskaliśmy 149 000,00 zł, a wartość projektu wyniosła 286 500,00 zł.

W pracowni Rzeźby i Ceramiki dokonano znaczących zakupów sprzętu i wyposażenia. Nowe nabytki obejmują mieszarkę do gliny z pompą próżniową, odstojnik do gliny, blat z elementami zabudowy, zlew gastronomiczny, koło garncarskie z przystawką do centrowania i niezbędnymi akcesoriami. Dodatkowo, wprowadzono profesjonalny odkurzacz przemysłowy, dłuta rzeźbiarskie oraz stolarskie do drewna, piec do raku, ściski stolarskie, ściski wpustowe do systemu 16 mm, imadła stolarskie, ekspozytory, stanowisko rzeźbiarskie, toczki do ceramiki, oraz akcesoria (płyty i wsporniki) do pieców. Nowością jest także stół odlewniczy do mas lejnych, a także wieloelementowy zestaw kluczy. Te inwestycje znacząco poszerzają możliwości artystyczne pracowni, zapewniając kompleksowe wyposażenie dla różnorodnych dziedzin rzeźby i ceramiki

W ramach modernizacji sal wielofunkcyjnych w OBK również wprowadzono ulepszenia. Nowy sprzęt oświetleniowy obejmuje fronty reflektorów scenicznych oraz ruchome głowy, co podnosi jakość doznań wizualnych podczas różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Dokonaliśmy także zakupu sprzętu komputerowego, w tym nowoczesnego oprogramowania, umożliwiającego efektywną organizację i obsługę różnorodnych wydarzeń. Ponadto kupiliśmy cyfrowy mikser oraz wysokiej jakości mikrofony, co stanowi istotny krok w kierunku doskonałej jakości dźwięku podczas koncertów, występów teatralnych i innych wydarzeń artystycznych.

DOPOSAŻENIE SAL WIELOFUNKCYJNYCH ORAZ PRACOWNI RZEŹBY I CERAMIKI W OSTROWIECKIM BROWARZE KULTURY

Środki na ten cel pochodzą z programu rządowego Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pozyskaliśmy 160 000,00 złotych a wartość całego projektu wyniosła 268 140,00 złotych. 

Dzięki realizacji projektu pracownia rzeźby i ceramiki zmieniła swoje oblicze i zyskała dużo nowego sprzętu. Ten na pewno da wiele nowych możliwości, licznie odwiedzającym pracownie mieszkańcom. Od teraz będzie można ciąć, pracować na kole garncarskim, wypalać w 190 litrowym piecu do ceramiki, a wszystko to, w sali wyposażonej w zestaw nowoczesnych mebli.

Zmieni się również wiele dla wielbicieli muzyki. Nasza sala wielofunkcyjna została wyposażona w nowoczesny sprzęt do realizacji koncertów i innych wydarzeń. Nowe mikrofony, system nagłośnieniowy i mikser dźwięku, sprawią, że osoby z wrażliwszym uchem, na pewno docenią możliwości nowych urządzeń.

Już teraz zapraszamy na nasze wydarzenia i do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na bieżąco będziemy informować o nowościach w naszej ofercie. 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej