Zapraszamy Państwa na spotkanie z Jakubem Poradą, dziennikarzem radiowym
i telewizyjnym. Pan Jakub ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach oraz politologię ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Śląskim. Uczęszczał również na studium wokalno-baletowe.
W wieku 19 lat zaczął grać w musicalach, w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Na początku swojej kariery dziennikarskiej pracował w katowickim ośrodku TVP oraz w oddziale Radia Plus. Od 2001 roku do 2011 prowadził programy telewizyjne oraz serwisy informacyjne w TVN24. Od 2019 r. tworzy podróżniczy cykl „Porada na weekend” w Travel Channel oraz program informacyjny ,,Express’’ w TTV. Ponadto zajmuje się prowadzeniem warsztatów i szkoleń medialnych. Jest autorem siedmiu książek, w tym czterech podróżniczych: „Porada da radę. Tanie latanie” (2014), „Polska da radę. Przewodnik osobisty” (2015), „Porada na Europę. Tanie podróżowanie” (2016) i „Porada na Europę 2. Tanie podróżowanie” (2018). Zadeklarowany miłośnik tanich podróży i korzyści z nich płynących. Pasjonat historii, geografii i literatury. Udowadnia, że dzięki wyprawom można zrozumieć świat, a w książkach i na spotkaniach autorskich przekonuje, że podróże są dostępne dla wszystkich bez względu na wiek i grubość portfela.

14 kwietnia 2024 r.
godz. 17.00
sala wielofunkcyjna OBK
Wstęp wolny

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej