Próby  i zajęcia teatralne to  interesująco i twórczo spędzony czas, a korzyści płynące z uczestnictwa są bardzo różnorodne.
Każdy, bez względu na wiek,  zdobywa umiejętności poprawnego mówienia dzięki ćwiczeniom dykcyjnym i oddechowym  oraz  analizowaniu i interpretacji różnorodnych tekstów literackich. Pogłębiane są kompetencje interpersonalne – komunikatywność, otwartość na ludzi, wrażliwość i empatia, podzielność uwagi, współpraca w zespole, umiejętność radzenia sobie z krytyką. Uczestnicy nabywają wiedzę na temat dzieła teatralnego i jego składowych oraz umiejętności wchodzenia w różne role sceniczne, budowania interakcji z partnerami scenicznymi itp.,

  1. kształtowana jest umiejętność występowania publicznego i radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  2. zajęcia rozwijają wyobraźnię, uczą logiki w myśleniu i działaniu, wspierają rozwój emocjonalny, wyzwalają pozytywną energię, uczą opanowania w warunkach stresu.

Próby spektakli odbywają się w  poniedziałki od 18.00 do 20.00 (Dom kobiet),

we wtorki  od 18.00 do 20.00  (W czepku urodzona).

We  środy od 16.00 do 17.30  odbywają się zajęcia teatralne dla młodzieży. 

Proponujemy również indywidualne zajęcia z recytacji, wywiedzionego ze słowa i monodramu. 

Zajęcia prowadzi Elżbieta Baran, kontakt – elzbieta.baran@mck.ostrowiec.pl

Teatr Teorikon kontynuuje tradycje Amatorskiego Zespołu Teatralnego (1987-1990) i Teorikonu z lat 1992-2000. Najważniejsze spektakle z tamtych czasów to:  Nowy Świętoszek J. Kotta i S. Dygata (1987 r.), Jaja jak berety S. Tyma (1988 r.), Dom na granicy S. Mrożka, Jesteśmy wg Myśli o Polsce i Polakach C. K. Norwida (1990 r.). Ważnym wydarzeniem w życiu Teatru był udział Zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Mrożka w Krakowie. W kolejnych latach Teatr przygotował premiery, wśród których wyróżnić należy: Małego księcia A. de Saint Exupery´ego (1993 r.), Tango S. Mrożka (1994 r.), O obrotach rzeczy wg M. Białoszewskiego (1996), Gwałtu, co się dzieje A. Fredry (1997 r.).

W 2019 r. Teatr Teorikon z powodzeniem wystawił sztukę pt. Osiem kobiet Roberta Thomasa w tłumaczeniu Jakuba Rotbauma i reżyserii Elżbiety Baran. Premiera odbyła się
z udziałem wypełnionej po brzegi widzami sali teatralnej dawnego Zakładowego Domu Kultury. W spektaklu wystąpiły: Teresa Kupracz, Marzena Piotrowska, Ewa Gawlik, Grażyna Jedlikowska, Alicja Major-Salwierz, Julia Łata/Kamila Dąbrowska, Jagoda Dadia, Julia Malicka/Martyna Hamera. Za kulisami zespół wspierały: Bożena Gniazdowska i Bożena Krajewska.

W kolejnym roku Teatr powiększony o drugi skład rozpoczął próby do Domu kobiet  Zofii Nałkowskiej i W czepku urodzonej Zdzisława Skowrońskiego.  

następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej