Zajęcia w Studiu Wokalnym Pandora obejmują szeroki zakres wiedzy i umiejętności wokalnych – emisję, dykcję, prawidłowy oddech i postawę ciała, interpretację piosenek, umiejętności sceniczne (praca z mikrofonem, współpraca z akustykiem, strój, wyraz sceniczny), opracowanie melodyczne piosenek z własną, nie odtwarzaną interpretacją, improwizacje, wokalizy, próby i umiejętności zapisu własnych kompozycji, kształcenie słuchu, poczucia rytmu, frazowanie, i wiele innych aspektów, które wyłaniają się w trakcie indywidualnych spotkań. Członkami sekcji są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat.

W ramach sekcji powstają również duety, tria, kwartety lub większe zespoły wokalne (w zależności od potrzeb koncertowych, konkursowych czy okazjonalnych). Dzieci przedszkolne i we wczesnym wieku szkolnym korzystają również z zajęć rytmiki, poprzez zabawę uczą się śpiewać świadomie bez obciążania krtani i gardła. Uczestnicy zajęć pracują metodą „lax Vox”. Pozwala ona wydłużyć oddech, poszerzyć skalę, bezinwazyjnie się rozśpiewać.

Studio wokalne działa w Miejskim Centrum Kultury od 2016 roku. Obecnie w sekcji uczy się i rozwija swoje muzyczne pasje czterdziestu wykonawców.

PANDORA uczestniczy bardzo intensywnie w życiu kulturalnym naszego miasta. Imprezy plenerowe, jubileusze, ważne uroczystości historyczne, święta narodowe, uroczystości edukacyjne, koncerty charytatywne, festyny to tylko wybrane formy działalności artystycznej młodych wokalistów. PANDORA to również recitale i koncerty online.

Ważną częścią pracy sekcji jest również przygotowanie oraz udział w konkursach i festiwalach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Członkowie PANDORY biorą też udział w programach telewizyjnych np. w THE VOICE KIDS (Julia Tłuczkiewicz, Matylda Szklarska). Zdecydowanie można te dwie młode wokalistki nazwać ambasadorami naszego miasta. Julia Tłuczkiewicz, zdobyła tytuł TALENT ŚWIĘTOKRZYSKI.

Większość wokalistów to również zdolni instrumentaliści, uczęszczający do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Wszyscy oni tworzą niepowtarzalną grupę młodych utalentowanych, wrażliwych ludzi, którzy dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji, spełniają swoje marzenia.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 14.00-18.00 oraz w środy w godzinach 14.00-16.00.

Sekcję prowadzi Ewa Goworowska.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej