Zapraszamy Państwa na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 17 grudnia 2023 r. na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Rozpoczynamy o godz. 15.00 koncertem kolęd i pastorałek, na którym wystąpią:
– Przedszkole Publiczne Nr 7 ,,Gore gwiazda Jezusowi”, ,,Pastuszek bosy”, ,,Od serca do ucha”, ,,Była noc”, ,,Jingle bells” – taniec

– Koło Gospodyń Wiejskich w Gromadzicach ,,Przy onej dolinie”, ,, Jezusa Narodzonego”, ,, Narodził się Jezus Chrystus”, ,, Gore Gwiazda Jezusowi”

– Nauczycielski Chór Coro Cantorum ,,Bóg się rodzi”, ,,To już pora na Wigilię”, ,,Dobosz”, ,,Święta Noc”

– Chór Dziecięcy ,,Kotki Dwa”

– Studio Wokalne ,,Pandora”

Godzinę później serdeczne życzenia mieszkańcom złożą Starosta Ostrowiecki oraz Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Następnie ks. prałat Jan Sarwa udzieli błogosławieństwa uczestnikom wigilii, a harcerze przekażą zebranym Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 33 lat angażują się w akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Światło przekazywane jest właśnie na świecach WDPD. Betlejemskie Światło Pokoju i świeca stały się nieodłącznymi elementami Bożego Narodzenia, a palący się płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej Hufca Ostrowiec odebrali od słowackich skautów w Zakopanem w niedzielę 10 grudnia podczas mszy świętej w kaplicy w Schronisku Głodówka na Polanie Głodówka. Delegacja Hufca Ostrowiec liczyła około 170 osób – zuchy, harcerze, instruktorzy, rodzice oraz przyjaciele Hufca Ostrowiec.Aby włączyć się w akcję wystarczy odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy i harcerek ZHP, i zanieść je do swojego domu, aby mogło zagościć na Wigilijnym stole.

„CZYŃMY POKÓJ” Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić wyjątkowe upominki.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej