Koncert składający się z wybranych, najpopularniejszych melodii muzyki klasycznej. Niektóre z nich wykorzystane zostały w celach komercyjnych lub marketingowych przez koncerny samochodowe, kosmetyczne lub spożywcze.
Za przykład może tu posłużyć utwór „Wiegenlied” (Kołysanka) Johannesa Brahmsa. Być może niewiele osób wie, że jest to melodia, którą słyszą dzieci od pierwszych chwil swojego życia w kręcącej się nad łóżeczkiem pozytywce. Jest to celowy zabieg producenta, aby poprzez spokojną melodykę pomóc dzieciom w zasypianiu, stąd też wykorzystanie jej również w pluszakach-przytulankach. Podczas koncertu, tego typu przykładów będzie więcej, po to, aby słuchacz w przyszłości, chociażby podczas oglądanej reklamy, mógł kojarzyć przede wszystkim melodię a nie produkt. Koncert jest w swoim założeniu kulturalno-edukacyjny.

W nawiązaniu do założeń, przytoczone zostaną również przykłady utworów klasycznych wykorzystanych przez wybitnych reżyserów filmowych.

W koncercie usłyszymy między innymi:

 -arię Almireny „Lascia ch’io pianga” z op.Rinaldo G.F.Händla
-arię Lauretty „O mio babbino caro” z op. Gianni Schicchi G.Pucciniego
-arię Carmen „L`amour est un oiseau rebelle”z op.Carmen G.Bizeta
-arię Musetty „Quando m’en vo’’ z op.”La Boheme” G.Pucciniego
-Duet Kwiatów z op.Lakme L.Delibesa
Pieśni Fr.Chopina, St.Moniuszki, J.Brahmsa,Fr.Schuberta
Z utworów fortepianowych:
-L.van Beethovena- Für Eliza (Dla Elizy)
-Fr.Chopin-Preludium e-moll op.28 Nr 4
-Fr.Schubert-F.Liszt-Serenada

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fortepian YAMAHA C5X udostępniony dzięki wsparciu finansowym firmy YAMAHA MUSIC EUROPE Oddział w Polsce

https://sklep-muzyczny.com.pl/

https://www.klaviano.com/pl/fortepiany_pasja.html

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej