Klub Literacki ASPEKT skupia ludzi, dla których prawdziwą pasją jest pisanie i którzy umieją dzielić się tą pasją z innymi. 

Klubowicze dyskutują o twórczości wybranych autorów, ale przede wszystkim trenują warsztat pisarski i doskonalą kulturę języka. Podczas spotkań prezentują własne teksty i rozmawiają o nich z pozostałymi członkami Klubu. Organizują spotkania autorskie, wykłady dotyczące literatury regionalnej czy konkursy. ASPEKT przyczynia się do promocji czytelnictwa oraz pięknej i poprawnej polszczyzny. Integruje ludzi, dla których książka i język stanowią wartość. 

Członkowie ASPEKTU publikują na łamach wielu regionalnych i ogólnopolskich czasopism. Wydają przede wszystkim wiersze. Wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia na rozmaitych konkursach. 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki od 15.00 do 17.00.

Klub Literacki ASPEKT prowadzi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Klub literacki ASPEKT powstał w lipcu 1989 roku.  Opiekę nad Klubem objęło Miejskie Centrum Kultury. Przez krótki okres siedziba ASPEKTU mieściła się w byłym Klubie Technika, potem w PAKS-ie przy ulicy Iłżeckiej. Klub zrzeszał ludzi w różnym wieku, najmłodsza uczestniczka, Marta Kurek, miała 9 lat. 

Dotychczasowi prezesi ASPEKTU to: Jerzy Stokłosa, Jarosław Gryz, Krystyna Kozieł, Elżbieta Chuchmała, Zofia Walas, Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Klub współpracuje ze Związkiem Literatów Polskich, gościł wielu artystów, m. in. pisarza Zbigniewa Masternaka czy poetę, pisarza i krytyka literatury – Stanisława Rogalę. 

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej