Wolna i niepodległa Polska jest niekwestionowaną wartością wspólną Polaków.  Wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości wyzwalają w Polakach poczucie dumy, jedności, koncentrują uwagę na dobru wspólnym i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko INSTYTUTU ADAMA MICKIEWICZA
o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Ich sylwetki umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej łączącej kosmiczny design, cyfrową opowieść i elementy interaktywne.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i  przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są niezwykli Polacy – ci o których pamiętamy i ci nieco zapomniani. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Zadbano o przedstawienie przedstawicieli różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność – techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, sportu, eksploracji świata i kosmosu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, aby stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami
i postaciami historycznymi w sposób tworzący opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat bohaterów, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Zapraszamy 15 i 16 czerwca 2024 r. w godzinach 10.00-18.00 na Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury przy ul. Siennieńkiej 54. Zwiedzanie zaplanowano co pół godziny (pierwsze wejście – 10.00, ostanie wejście – 16.30) – osoby indywidualne (wstęp wolny).

Natomiast 17 czerwca 2024 r. w godzinach 9.00-15.00 na Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury zapraszamy grupy zorganizowane. Wiek uczestników – 10+. Zwiedzanie zaplanowano co pół godziny (pierwsze wejście – 9.00, ostanie wejście – 14.30). Na zwiedzanie grupowe obowiązują zapisy w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury pod nr telefonu 41 247 64 19. Recepcja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zwiedzania.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej