SPACER PEŁEN HISTORII, PRZYGÓD I NAGRÓD

JUŻ W NIEDZIELĘ POZNAMY NOWE QUESTY W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM!

17 września 2023 r. o godzinie 14:00 w Ostrowieckim Browarze Kultury rozpocznie się zabawa inaugurująca dwie nowe trasy turystyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wciąż można dołączyć do grupy osób, które, poznając historię miasta z czasów Powstania Styczniowego, jednocześnie zawalczą o atrakcyjne nagrody.

Zabawa polega na jak najszybszym i jak najdokładniejszym przejściu dwóch questów – nieoznakowanych w terenie tras. To, dokąd ma udać się uczestnik, wskazują rymowane zagadki i rebusy umieszczone na ulotce. Podpowiedzi zawsze znajdują się w terenie, należy je odszukać na tablicy informacyjnej, przydrożnym drzewie czy pomniku. Na końcu trasy czeka symboliczny skarb – pieczątka lub linoryt do odrysowania  w wyznaczonym miejscu ulotki questingowej.

Największą wartością questu jest jednak wiedza, którą uczestnik zabawy zdobywa na trasie. Aby poprawnie rozwiązać wszystkie zagadki trzeba na chwilę zatrzymać się, zgłębić historię miejsca, poszukać dat czy detali, które normalnie minęlibyśmy bez refleksji. Przywołane w questach postaci i wydarzenia mogą być zaskoczeniem, także dla osób pasjonujących się dziejami Ostrowca Świętokrzyskiego.

Grupą pasjonatów historii i wolontariuszy pracowała przez kilka miesięcy nad ożywieniem dziejów Powstania Styczniowego. Odnalazła dwoje wspaniałych uczestników wydarzeń z lat 1863-1864, którzy stali się narratorami na trasach questingu. Wraz z nimi odbędziemy podróż w czasie i odkryjemy miejsca potyczek, powstańcze mogiły czy miejsca, które współcześnie upamiętniają powstańców.

Odkrycie tożsamości naszych bohaterów to jedno z zadań, które stoi przed questowiczami. Możemy jedynie zdradzić, że narratorami są kobieta i mężczyzna. Oboje związani z ziemią ostrowiecką, oboje z poświęceniem walczyli o niepodległość Ojczyzny. Chcemy, by przez atrakcyjna formę zabawy, jaką niewątpliwie jest questing, jak najwięcej osób poznało  wydarzenia z lat 1863-1864.

Dołącz do grupy osób, które wezmą udział w niedzielnej inauguracji questów w Ostrowcu Świętokrzyskim! W zabawie mogą wziąć udział grupy maksymalnie 5-osobowe, które zgłoszą się do Fundacji Questingu, wcześniej wysyłając e-mail na adres kontakt@questing.pl. Warto się pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Choć opis trasy będzie dostępny cały czas w formie ulotki (między innymi w Ostrowieckim Browarze Kultury i na stronie www.questing.pl) lub w aplikacji mobilnej, z questami warto zmierzyć się już 17 września podczas ich inauguracji. Osoby, które tego dnia najszybciej przejdą trasy i poprawnie rozwiążą wszystkie zagadki, mogą liczyć na nagrody – tablet, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w inauguracji, nic straconego, gdyż nagrody czekają również na tych, którzy ostrowieckie questy odwiedzą także w późniejszym czasie. W drugiej połowie września ruszy nowy konkurs. Tym razem w zabawie liczyć się będzie nie tylko tempo i poprawność przejścia trasy, ale i kreatywne udokumentowanie wyprawy w formie ciekawej fotorelacji. Więcej szczegółów na temat konkursu pojawi się niebawem na stronach www.mck.ostrowiec.pl i www.questing.pl.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej