3 września 2023 r. w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Festiwal Folkloru. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych, pokazach ginących zawodów. Na scenie zaprezentowali się śpiewacy i zespoły ludowe, którzy zgłosili się do Przeglądu Piosenek i Przyśpiewek Ludowych. Jury doceniło i nagrodziło uczestników. Odbyły się prezentacje kół gospodyń wiejskich, jarmark produktów i potraw tradycyjnych dla regionu, seanse filmów traktujących o obrzędowości regionu. Zaprezentowaliśmy wystawę plenerową „Spotkania z Tradycją” wykonaną w 2022 r. Na koniec wydarzenia wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej