Miejskie Centrum Kultury oraz Chorzowski Teatr Rozrywki zapraszają na spektakl pt „DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE)„

Na scenie Kina Etiuda wystawiony zostanie spektakl, który udowadnia, że wybitna twórzczość Williama Shakespeare’a jest tak naprawdę ponadczasowa i do dziś stanowi inspiracje dla wielu reżyserów, aktorów a co najważniejsze jest chętnie odbierana przez publiczność. Artyści z Teatru Rozrywki tak piszą o spektaklu – „Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów, ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i… braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało… w jeden wieczór.”

Mają Państwo okazję zobaczyć przedstawienie wymykające się konwencjom. Wieczór z twórczością Shakespeare’a może okazać się doskonała rozrywką intelektualną. Jak napisała  Małgorzata Jęczmyk-Głodkowska „Jeśli ktoś lubi absurdalne poczucie humoru i dobrze się bawił, oglądając „Bajki dla potłuczonych” kabaretu Potem (lub ich chorzowską adaptację – „Złanocki”), jeśli bliskie mu są dokonania „Latającego cyrku Monty Pythona” – podczas tego spektaklu poczuje się dokładnie tam, gdzie być powinien. A reszta? „Reszta jest milczeniem” oczywiście.  

Nie sposób, nie przywołać w tym miejscu jednej z sentencji„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.”

Serdecznie zapraszamy.

11.04.2022 r.

godz. 18.00

Sala kina Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej