Praca z chórem polega przede wszystkim na nauce poprawnej intonacji, wyrównywaniu brzmienia, czystym harmonicznym śpiewie , poprawnej dykcji, emisji i właściwej interpretacji utworu.
Nie bez znaczenia jest również dobra prezencja chórzystów. Posiadają oni jednakowe stroje i eleganckie teczki na materiały nutowe.
Dzięki długoletniej współpracy chórzyści doskonale reagują na gest dyrygenta oraz wszelkie niuanse dynamiczne i artykulacyjne.
Chór opracował i zaśpiewał około 120 utworów o różnym charakterze. Są to pieśni historyczne, myzyka dawna, pieśni żołnierskie i patriotyczne. W swoim repertuarze ma również kolędy i pastorałki, pieśni współczesne kompozytorów polskich i obcych, pieśni sakralne (w tym utwory wielkopostne, maryjne i żałobne), muzykę filmową, standardy jazzowe, muzykę pop oraz muzykę musicalową.
Próby chóru odbywają się w środy w godz.17.30-20.30. 
Dyrygentką Chór Nauczycielskiego CORO CANTORUM jest Ewa Goworowska
Chór Nauczycielski CORO CANTORUM obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia swojej działalności. Trzon formacji stanowią nauczyciele różnych specjalności, ale jego członkami są też wokaliści innych zawodów.
Formacja bierze udział w życiu kulturalnym miasta, uczestniczy w wydarzeniach, których ranga wymaga śpiewu chóralnego. Są to święta państwowe, kościelne,
Dni Miasta czy spotkania wigilijne.
Chór wielokrotnie reprezentował Ostrowiec Świętokrzyski poza granicami Polski. Gościł na Ukrainie i na Węgrzech, w Szwecji, Rosji i we Francji. Prezentował się
w ambasadach tych państw, śpiewał dla Polonii, w polskich kościołach i misjach katolickich, uczestniczył w europejskich przeglądach i festiwalach chóralnych.
Nagrał  również dwie płyty zatwierdzone przez ZAiKS – MY WAY CORO CANTORUM i CORO CANTORUM KOLĘDUJE. Obchodząc jubileusz 25-lecia chór został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej