gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
X Piknik Gombrowiczowski

Piknik Gombrowiczowski jest organizowany od 2002 r. przez Miejskie Centrum Kultury w miejscach związanych z Witoldem Gombrowiczem i jego rodziną tj. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dołach Biskupich i Bodzechowie. W tym roku trzydniowa impreza po raz pierwszy zostanie zorganizowana na terenie ostrowieckiego Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Gutwin” i  będzie połączona z II Świętokrzyskim Karburatorem tj. rajdem krajoznawczym śladami W. Gombrowicza urządzanym przez Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel”.

 

Tak jak w poprzednich latach w ramach pikniku odbędą się również „Gombrajd” Klubu Miłośników Samochodów Terenowych „K.A.T” oraz Rowerowy Rajd Gombrowiczowski PTTK. Zorganizowana będzie także wycieczka autokarowa. Przez dwa dni (15 -16 czerwca) w muszli koncertowej na Gutwinie rozbrzmiewać będzie muzyka rockowa (grupy SDL, Wave, Forthian, Na Zewnątrz, Po Byku – Azotox Reaktywacja, Rian), jazzowa (Orkiestra Świętokrzyska - projekt W. Kiniorskiego) oraz reggae (Mesajah). Wystąpi także śląski kabareciarz Grzegorz Stasiak oraz początkujący aktorzy - amatorzy specjalizujący się w coraz modniejszej sztuce teatralnej improwizacji.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

Mesajah to wokalista i producent zespołu Natural Dread Killaz, który w lutym 2012 roku wydał drugi solowy album "Jestem Stąd".  W swojej autorskiej twórczości wykorzystuje reggae, dancehall, drum'n'bass i hip-hop, pozostając otwartym także na wpływy innych gatunków, m.in. soulu, bluesa czy salsy. Dzięki temu jego muzyka nie jest czystym reggae, ale autorskim miksem, jego własnym modern rootsy. Kilka dni po ostrowieckim pikniku 20 czerwca w ramach WrocLove Fest na Wyspie Słodowej Mesajah  wystąpi  jako support przed światowymi gwiazdami reggae - Stephenem Marleyem i Gentlemanem.

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Grzegorz Stasiak to profesjonalny showman, wodzirej i konferansjer. Od urodzenia mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest założycielem kabaretu "Mieszany". Od lipca 2002 koncertuje w całej Polsce, a od niedawna również w Niemczech. Do osiągnięć jego twórczości artystyczno - rozrywkowej należy zaliczyć także program pt. "Telefon szczęścia" emitowany w lokalnej telewizji Elsat oraz program pt. "Na Wesoło i po śląsku" który prowadził na falach Radia Piekary. W latach 2000-2002 był członkiem "Kabaretu Śląskiego". Jest laureatem konkursu "Po naszymu czyli po śląsku", zwycięzcą "Maratonu uśmiechu", aktorem seriali komediowych "Nauka jazdy", "Święta wojna". Grał także w filmie fabularnym "Angelus" oraz innych, mniej znanych produkcjach niezależnych. Grzegorz Stasiak prowadzi także audycje w Radiu eM (cykl "Obrazki śląskie" ) oraz w Radio Vanessa (program "Biesiada Śląska"). Publikuje ponadto swoje felietony pisane w gwarze śląskiej na łamach "Wieści Gliwickich".


 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Gospodarstwo Artystyczne Orkiestra Świętokrzyska składa się z kilkunastu muzyków reprezentujących niezależną scenę  jazzową. Są wśród nich m.in. Radosław Nowakowski, Włodek Kiniorski, Henryk Gembalski , Andrzej Chochół, Dariusz Makaruk oraz bracia Marcin i Rafał Geborkowie. Z orkiestrą związani byli także dwaj niedawno zmarli wybitni muzycy - Michał Zduniak i Andrzej Przybielski. Ostatnio z występuje jazzowa wokalistka Sylwia Nadgrodkiewicz. W 2003 r. Orkiestra Świętokrzyska nagrała swą jak na razie jedyną płytę zatytułowaną "Wykłady z geometrii muzyki". Znajdują się na niej m.in. utwory o swojsko brzmiących tytułach takich jak " Momina" czy "Świśliniec".


 

W pierwszym dniu pikniku pokazana będzie nawiązująca do argentyńskiego etapu w życiu Witolda Gombrowicza multimedialna prezentacja Katarzyny Wydry „Kroki polskie”. W ramach nocnego kina plenerowego uczestnicy X Pikniku Gombrowiczowskiego i II Świętokrzyskiego Karburatora obejrzą dwa „kultowe” filmy: „5 i ½ Bladego Józka” oraz „Hydrozagadka”. Fascynację W. Gombrowicza "królewską grą" przypomni rozgrywany  w czasie pikniku turniej szachowy jego imienia (17 czerwca w godzinach od 9.00 do 16.00 w siedzibie Klubu Szachowego „Hetman”  na III piętrze budynku kina „Etiuda”).

 

 

Komentarze użytkowników:

All rights reserved ® 2020 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl