gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
Chór Dziecięcy "Wiolinki"
Wiolinki & Astra

 

 

 


 

Sekcja Chór Dziecięcy Wiolinki od stycznia 2011 roku pracuje w dwóch grupach. Ze względu na stopień zaawansowania wyodrębniona została grupa starszych uczestników tworzących Grupę Wokalną „Astra” liczącą obecnie 16 osób. Grupa młodsza tj. „Wiolinki” składa się z 15 osób. Próby każdej z grup odbywały się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy, bezpośrednio po nich prowadzone były indywidualne zajęcia z solistami. Dyrygentka Jadwiga Dadia uczestniczyła w warsztatach z zakresu emisji głosu oraz dyrygowania i metodyki prowadzenia zespołów (15 czerwca - warsztaty wokalne w Starachowicach, 11-13 października - seminarium dla dyrygentów chórów oraz zasiadanie w jury Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Febera w Bielsku Białej).

Od kwietnia 2013 roku zespoły „Wiolinki” i „Astra” współpracują ze szkolnym chórem „Piccolo” z PSP 14 w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych MK i DN „Śpiewająca Polska”, w ramach tej współpracy odbywają wspólne koncerty i dodatkowe próby. Wykaz występów obu zespołów i ich solistów w pierwszych dziesięciu miesiącach 2013 r:

12 stycznia - koncert „Kolędy czas” w kinie „Etiuda”

19 stycznia - oprawa muzyczna Gali Mistrzów Sportu „Wiadomości Świętokrzyskich”

21 marca - udział w IX Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Daleszycach

19 maja - koncert z okazji Dni Ostrowca w amfiteatrze

24 maja - program na II Senioralia

1 czerwca - program z okazji Dnia Dziecka

7 czerwca - udział w koncercie „Prosimy was o uśmiech” w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych MKiDN „Śpiewająca Polska” w SCK w Starachowicach

8 czerwca - koncert z okazji jubileuszu 30-lecia Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

11 października - koncert dla nauczycieli w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim

13 października - udział solistek zespołu Astra Agaty Gierczak i Wiktorii Sałatowskiej w eliminacjach strefowych do XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Solo-Tutti 2013” w Kruszwicy. Agata Gierczak uzyskała nominacje do udziału w festiwalu

25 października - udział solistki Agaty Gierczak w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Solo-Tutti 2013” w Kruszwicy

6 listopada - udział zespołów „Wiolinki”, „Astra” oraz solistów w IX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej w Ostrowcu Świętokrzyskim (wyróżnienie dla solistki Wiktorii Sałatowskiej oraz Chóru Dziecięcego „Wiolinki”)

9 listopada - udział w koncercie jubileuszowym Chóru „Ad Libitum”

21 listopada - udział w koncercie „Śpiewnik Polski” w Starachowicach, w ramach Ogólnopolskiego Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”

19 grudnia - koncert kolędowy w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim

W grudniu trwało przygotowanie zespołów „Wiolinki” i „Astra” oraz solistów do udziału w XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach. Festiwal odbył się 16 stycznia 2014r.

 


 

 


 


All rights reserved ® 2021 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl