gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
XI Festiwal Wielki Ogień

 

Podczas XI Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej poznański zespół Omni mOdO zgarnął cała pulę zdobywając zarówno przyznaną mu przez jurorów główną nagrodę imprezy, jak i będącą efektem głosowania widzów nagrodę publiczności.

 

Omni mOdO

Druga nagroda trafiła do duetu Pola Chobot i Adam Baran z Wrocławia, muzyków znanych również ze składu trip-hopowej formacji Jabłonka.


Pola Chobot

 

Specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru patronki festiwalu Miry Kubasińskiej otrzymała Ofelia (takiego scenicznego pseudonimu występując jako piosenkarka używa Iga Krefft, początkująca aktorka znana m.in. z roli Uli w serialu "M jak Miłość").

 

Ofelia

Nagroda indywidualna trafiła do Diany Domagały, grającej na skrzypcach wokalistki szczecińskiej grupy Cherry Daiquri.


Cherry Daiquiri

 

Laureaci i jurorzy XI Wielkiego Ognia


UCZESTNICY KONKURSU MŁODYCH WYKONAWCÓW (8-9 LIPCA)

 

Atomheart

Binder

Cherry Daiquiri

Ciryam


Forsal

Kefirock

Livin Fire

Not Yet

Ofelia

Omni Modo

Pola

Raincoat

Simple Wine

Wildstrike

 

GWIAZDY PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU


MetKa - laureat głównej nagrody X Wielkiego Ognia w 2016 roku

http://www.kulturantki.pl/wywiady/zespol-metka-o-swojej-muzyce-i-jej-tworzeniu/

 

Dim lights Embed Embed this video on your siteMarek Piekarczyk Akustycznie


Marek Piekarczyk wziął udział w nagraniu i wydaniu 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w kilku krajach świata. Wraz z zespołem TSA wystąpił na ok. 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

W 2001. roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych kolo Mińska Mazowieckiego. Razem z innymi artystami biorącymi udział w projekcie zaśpiewał w kilkunastu koncertach i w nagraniu dwóch płyt-cegiełek na rzecz Budowy Domu Muzyki. Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder". Była to najlepiej sprzedająca się płyta rockowa roku. W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo„YUGOPOLIS” z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site


W 2008 r. gościnnie przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008 r, wystąpił wraz z NRS, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater w Chicago,  na koncercie galowym inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24 października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”.Teledysk do utworu „Nie zawrócę” promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach natury charytatywne.  Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” wydanej przez Fundacje im. Profesora Religi.

W koncertach „Marek Piekarczyk – "Akustycznie” razem z wokalistą występują muzycy:

Tadeusz Apryjas – gitara, voc.

Grzegorz Kapcia – gitara, voc. drumla, harmonica

Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne.

Tworzą oni zespół JaTaGrze i wszyscy, tak jak i Marek Piekarczyk mieszkają w Bochni.
ØRGANEK - GWIAZDA OSTATNIEGO DNIA FESTIWALU


 

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok pożniej do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki ktorej album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site


W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.  Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.  Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga licznąpubliczność. Po "Głupim", album "Czarna Madonna" to zaproszenie do następnych spotkań.

 


Zdjęcia - Oskar Szramka


 

Komentarze użytkowników:

All rights reserved ® 2020 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl