gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
IV Weekend Melomana w czwarty weekend lipca

Weekend Melomana - to wakacyjny festiwal muzyki kameralnej organizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim od 2012 r. Plenerowe, darmowe koncerty urządzane są w amfiteatrze w Parku Miejskim. Tegoroczna, czwarta odsłona imprezy odbędzie się w czwarty weekend lipca(25-26.07).

 

Dyrektorem artystycznym imprezy do 2014 r. był mieszkający w Sztokholmie pianista, kompozytor i antropolog kultury Marcin Dominik Głuch. W tym roku zastapiła go związana rodzinnie z Ostrowcem Świętokrzyskim pianistka i pedagog Jolanta Pszczółkowska-Pawlik (także żona i manager laureata Nagrody Grammy Włodka Pawlika).


Jolanta Pawlik i Elwira Janasik


Jolanta Pszczółkowska-Pawlik jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej oraz w klasie muzyki kameralnej Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Kształciła się również pod kierunkiem Barbary Michałowskiej, Anny Radziwonowicz oraz Włodzimierza Obidowicza. Od ponad 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Przez wiele lat występowała na koncertach i konkursach wraz ze swoim synem Łukaszem – wiolonczelistą, zdobywając nagrody i wyróżnienia jako pianistka – m.in. na Konkursie Wiolonczelowym im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu w 2000 roku. Występowała wielokrotnie na Zamku Królewskim w Warszawie na koncertach stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Nagrywała dla Radia i Telewizji; koncertowała we Francji, Niemczech i na Węgrzech.

 

Jolanta Pawlik

W 2012 r. nakładem wydawnictwa DUX ukazała się płyta, nagrana wraz z tenorem Karolem Kozłowskim, obejmująca cykl pieśni F. Schuberta "Die schöne Müllerin". Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii "Muzyka kameralna" oraz otrzymała wyróżnienie pisma "Hi-Fi i Muzyka" w rankingu najlepszych nagrań z muzyką klasyczną roku 2012. Uzyskała znakomite recenzje zarówno w krajowych jak i międzynarodowych mediach m.in. w "Opera News", piśmie wydawanym przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wydanie dystrybuowane jest na całym świecie, a sam projekt koncertowy był wykonywany na wielu prestiżowych wydarzeniach koncertowych i festiwalach. Równie świetne recenzje otrzymała płyta" Moniuszko - Pieśni" nagrana przez J. Pawlik z jej studentką - mezzosopranistką Elwirą Janasik,  solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

IV Weekend Melomana w Ostrowcu Świętokrzyskim otworzy koncert "Jolanta Pawlik i jej studenci" (w s0botę 25 lipca o 19.00).
Do udziału w nim oprócz Elwiry Janasik zaproszono także troje innych wyróżniających się studentów Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: 
- Jasina Rammala – bas, student II roku studiów licencjackich
- Huberta Zapióra – baryton, laureat wielu konkursów wokalnych, m.in. w tym roku został najmłodszym finalistą i laureatem wyróżnienia Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu
- Karolinę Kowalczyk – sopran, studentkę II roku studiów licencjackich w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego.W programie znajdą się pieśni, popularne  arie i duety operowe, m.in. Mozarta, Verdiego, Bizeta, Moniuszki, Donizettiego, z towarzyszeniem fortepianu.


Jasin Rammal

 

Hubert Zapiór

W niedzielę 26 lipca w koncercie "Musicale, musicale" (też o 19.00) weźmie udział dwoje solistów:

- Marcin Wortman - baryton, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, obecnie solista Teatru Muzycznego „Roma" gdzie wykonuje główne partie sceniczne .

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 

- Paulina Janczak – sopran, studentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Łodzi,
W programie znajdą się standardy jazzowe, arie i duety  z musicali wykonywane z towarzyszeniem fortepianu i Kwartetu Smyczkowego Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 


 

Komentarze użytkowników:

All rights reserved ® 2018 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl