gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
Wielki Ogień 2018

Po sobotnich i niedzielnych przesłuchaniach konkursowych jury w składzie Andrzej Chochół, Marcin Bracichowicz, Cezary Mielko i Marek Wiernik postanowiło przyznać nagrodę główną w wysokości 5 tysięcy złotych zespołowi Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego.


 

Reggaeside

Drugą nagrodę (3 tysiące złotych) otrzymał duet Pola Chobot i Adam Baran. Nagrodę za cover utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej  (5 tysięcy złotych) przyznano zespołowi The Kroach z Sulejówka, który w metalowej konwencji wykonał największy hit Breakoutów "Poszłabym za tobą". Gitarzysta i wokalista tej grupy Jan Popławski otrzymał nagrodę indywidualną w wysokości tysiąca złotych.


The Kroach

 

Tyle samo trafiło do zespołu Stonage Full Of Sun, który został laureatem nagrody publiczności.


Stonage Full Of Sun

 

 

 

 

 

Zespół 3r12 zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie "Muzyk roku 2013" zorganizowanym przez Pol-Cafe w Essen, jest także laureatem I Festiwalu Polskiej Piosenki Polonijnej. Zespół promuje i rozpowszechnia utwory Miry Kubasinskiej i ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy w Niemczech i Europie Zachodniej.  W 2015 roku wydał zostala plytę ,,Czas" z utworami autorskimi.

 

 


Bartek Zobek - podróżnik i muzyk (wokalista, kompozytor i autor tekstów w zespole rockowym Nicponie oraz Inna Bajka). Twórca portalu podróżniczego "Kalendarz Przygód" i copywriter. Poza tym pilot samolotów turystycznych, miłośnik nurkowania i fotografowania. Publicysta. Pomysłodawca i dyrektor festiwalu muzyczno-podróżniczego "Jam w lesie". Bliskie i dalekie wyprawy inspirują go do pisania piosenek.

 

 

Warszawska, blues-rockowa grupa Bluuzaut powstała we wrześniu 2013 r. We wrześniu 2015 r. światło dziennie ujrzał album „blues re-kreacyjny” i stanowił podsumowanie pierwszych dwóch lat „re-kreacyjnego” grania. Po wydaniu tej płyty działalność zespołu znacznie zmieniła swój charakter z garażowego grania dla siebie i przyjaciół na coraz częstsze pokazywanie się szerszej publiczności. Doszło także do zmian w składzie. 16 września 2016 r., Bluuzaut wystąpił w Warszawie, wśród wielu znakomitych artystów, na koncercie specjalnym z okazji Polskiego Dnia Bluesa. Zbiegło się to z premierą teledysku „Ja Struś”. Teledysk, podobnie jak album, sfinansowała i wydała firma DJP Sp. z o.o. Bluuzaut wypadł na tyle dobrze, że został zaproszony ponownie, by w podobnym gronie wielu znanych muzyków warszawskiej sceny bluesowej, wystąpić w końcu 2016 r. podczas grudniowego „Śledzika bluesowego”.  W maju 2017 r., na zaproszenie legendy Polskiego Radia - Marka Gaszyńskiego wziął udział w „Weekendzie Bluesowym” w Warsaw House of Music – Nowym Świecie Muzyki (d. kawiarnia Nowy Świat). Aktualnie zespół tworzą doświadczeni muzycy, obyci ze wszelkiego rodzaju scenami, a styl oraz filozofię muzyczną najlepiej oddaje sama nazwa formacji. Bluuzaut to gra słów i gra stylów, z mocnymi wpływami bluesa i blues-rocka brytyjskiego. Pełny koncert Bluuzaut to autorska opowieść układająca się w logiczną całość – jak teatralny spektakl.

 

 

Define: Jesteśmy zespołem czerpiącym z klasyki rocka i metalu. W obecnym składzie gramy od października 2017 r. Naszą muzykę tworzymy dbając o każdy szczegół i staramy się, żeby każdy z nas zostawił w utworze kawałek siebie. Wciąż szukamy nowych brzmień i doskonalimy nasz warsztat. Zespół i muzyka nie są dla nas tylko odskocznią od codziennego życia, ale jego stałą częścią.

 

Folya: Jesteśmy rockowo-alternatywnym zespołem działającym nieprzerwanie od 2008 roku. Po naturalnym, kilkuletnim etapie kształtowania się składu, różnych doświadczeniach koncertowych i studyjnych oraz poszukiwania własnego brzmienia i stylu, wydaliśmy w 2015 r. debiutancką płytę pt. "The Rising". W ciągu ostatnich 3 lat zagraliśmy około 150 koncertów w całym kraju i kilka poza. Niedawno zakończyliśmy nagrania do drugiego albumu pt. "W nieskończoność" i nakręciliśmy clip do singla pt. "Pod powiekami" promującego wydawnictwo.

 

 

Inclusion to młody krakowski zespół, który powstał z połączenia pięciu odmiennych charakterów muzycznych, co zaowocowało nietuzinkowym, trudnym do opisania tworem muzycznym, który najlepiej usłyszeć na własne uszy. Zespół na swoim koncie ma już trzy epki, a spośród licznych koncertów warto wymienić wygranie krakowskiej edycji Festiwalu Emergenza i reprezentowanie Krakowa w ogólnopolskim finale.

 


Jolokia: Podróżujemy od lat po muzycznych nurtach odkrywamy nieznane uwalniając na scenie energię niepowtarzalnie czystą.

 


Lethe: Muzyka zespołu określana jest jako solidne, korzenne, oldschoolowe granie, tak jak to robili kiedyś najwięksi giganci rocka. U Panów z Lethe łatwo zasłyszeć wpływy przede wszystkim lat 70, ale także czarnego bluesa, białego bluesa i bluesa w ogólności, czyli klasycznie i rockowo. Dużo, głośno, szybko, improwizacja i dobra zabawa, szacunek dla tego co było i radosne spojrzenie w przyszłość.

 

 

 

Oil Stains to Seb der Strychen (perkusja, śpiew) i Maciek Sztyma (gitara). Duet z Koszalina, grają ze sobą od 2013 roku. Szybko złapali wspólny muzyczny język i stworzyli prosty, korzenny materiał, w którym wyraźnie słychać wpływy bluesowo - rockowej muzyki z lat 60. i 70. Już po kilku miesiącach, we wrześniu zarejestrowali demo. Pięć utworów z tej sesji w 2014 roku wydali na epce. Do dwóch - "Me and my car" oraz "Leave my house" powstały klipy. W listopadzie 2013 roku Oil Stains zadebiutował przed publicznością. Od tej pory jeżdżą po większych i mniejszych miejscowościach, regularnie występując, mimo że mieszkają w innych miastach, oddalonych o 150 kilometrów. W 2014 roku grali w Gdańsku na Fląder Festiwal oraz kilku ciekawych pubach - np. Culture Container w Berlinie, 2Koła w Warszawie czy Domku Grabarza w Szczecinie. Oil Stains w maju 2014 roku nagrali utwory na pierwszą płytę wydaną w maju 2015 roku. Lata 2015-2016 upłynęły pod znakiem wielu koncertów m.in. zakwalifikowali się na festiwal Legendy Rocka organizowany przez Dolinę Charlotty oraz do drugiego etapu Przystanku Woodstock.Pasieka Obłędu powstała z inicjatywy Damiana Taraska oraz Michała Świętka w Krakowie. Niedługo później skład został uzupełniony przez Pawła Mirowskiego oraz pierwszego perkusistę Patryka Kądzielawę. Zespół zaczął stawiać pierwsze kroki w swojej muzycznej podróży, w której zwrot nastąpił w 2012 roku, kiedy to nastała pierwsza zmiana personalna na posadzie bębniarza. Razem z nowym perkusistą - Mateuszem Zakrzewskim w 2013 roku otrzymali nagrodę publiczności oraz wyróżnienie na przeglądzie zespołów Wielicka Rockomania. Na początku 2014 roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo zatytułowane "Pytania bez odpowiedzi". Rok później za bębnami Pasieki Obłędu usiadł Krzysiek Dembowski, który od lat wspierał i towarzyszył swoim kolegom z zespołu. W związku ze zmianą stylistyki oraz postawieniem na bardziej melodyjny wokal, w 2017 roku nowym nabytkiem stał się obecny wokalista Kamil Jakubik. Zespół w swojej muzyce wiąże klimaty heavy, thrash i groove metalu oraz hard rocka i punka, co w konsekwencji tworzy potężną mieszankę. W ostatnim kwartale 2017 roku odbyła się premiera ich najnowszego wydawnictwa "Cienie EP".

 

 

 

Pola Chobot & Adam Baran - mili, młodzi ludzie. Mimo skrajności charakterów stanowią jeden organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta, kompozytor i zapalony szachista. Podczas koncertów innowacyjnie korzystają ze środków takich jak looper i perkusjonalia, tworząc pulsujące i psychodeliczne improwizacje. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. We wrześniu 2017 roku, na serwisach streamingowych oraz w formie fizycznej ukazał się ich album EP "Brudno", nagrany w jedną, kwietniową noc w malowniczym studiu Monochrom. Tytułowy singiel "Brudno" znalazł się w notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. W tym samym roku zagrali na dużej scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival.

Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych między innymi: prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Grand Prix Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu oraz zdobywcami Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2018, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium, w wyniku którego w sierpniu wyjadą na warsztaty i nagrania do Nottoden w Norwegii.


 

 

Zespół Polska B powstał w 2010 roku w okolicach Białegostoku, z inicjatywy Xepa (gitarzysty) i Sylasa (perkusisty), którzy pogrywali sobie dla własnej radochy w piwnicy na wsi. Krótko po tym, do współpracy zaprosili Morisa. W błyskawicznym tempie powstało kilka utworów, z którymi kapela rozpoczęła koncertowanie w  miejscowych pubach. Przyjęcie ze strony publiczności przerosło wszelkie oczekiwania, okazało się bowiem, że Polska B swoją muzyką daje radochę innym. Przyszedł czas na większe koncerty – zespół dzielił scenę z takimi tuzami jak Kazik Na Żywo, Strachy Na Lachy, Closterkeller, Coma, Lao Che, Łąki Łan, Poparzeni Kawą Trzy, Jelonek, Luxtorpeda, Proletaryat, Mela Koteluk, Dr Misio, Cochise, Hunter, Corruption, Lipali oraz Illusion. Jest też laureatem wielu przeglądów i festiwali (Wielki Ogień, Ciechan Cover Festival, Rockowania, My Stage, ZMRock, Giwera, Rock On, Konfrontacje, Elbląg Rocks Europa i wiele innych). Zakwalifikował się do polskiego finału międzynarodowego turnieju Hard Rock Rising organizowanego przez sieć lokali Hard Rock Cafe. W 2013 r. wystąpił jako jedna z „gwiazd” na Juwenaliach w Białymstoku. Piosenka pod tytułem „Batman” dotarła do pierwszego miejsca na Liście Przebojów Fabryki Zespołów. Podobnie stało się też z utworem „Nie Musisz Biec”, który zyskał też miano piosenki tygodnia białostockiego Radia Akadera.

We wrześniu 2014 r. Polska B zrealizowała pierwszy w swojej historii teledysk. Wystąpił w nim jeden z czołowych polskich aktorów Paweł Małaszyński. Towarzyszyła mu drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok. W ciągu jednej doby, bez żadnej promocji, klip uzyskał prawie sześć tysięcy odsłon (obecnie ma ich ponad 20 tysięcy). W ten sposób zespół promował swój debiutancki album. W lutym 2015 roku bardzo pochlebną recenzję płyty umieścił na swoich łamach „Teraz Rock”, największy magazyn muzyczny w Polsce. Równie entuzjastycznie odniosła się do niej także „Estrada i Studio”.

 

 

 

Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae, ska, rock z elementami  funky i nutką popu. Poświęcają czas swojej pasji, doskonaląc warsztat i aranżując utwory zgodnie z własnymi pomysłami i nowoczesnymi trendami. Miks gatunków muzycznych i energetyczny charakter utworów sprawiają, że docierają do wielopokoleniowego grona odbiorców. Aktywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu koncertowego i liczą, że będzie to przełomowy czas na ich muzycznej drodze. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i przemyśleniami. Czują także, że robią COŚ wartościowego dla siebie, swoich przyjaciół i fanów. Grupa powstała w 2012 roku. W jej skład wchodzi siedmiu muzyków z Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

 

 

 

Rafał Rybicki - debiutujący muzyk grający utwory rockowe charakteryzujące się dość mrocznym nastrojem, oraz przekazem tekstowym. Utwory te często są w formie powolnych naładowanych goryczą i frustracją ballad.


 


Snowblind to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza. Od dwóch lat Snowblind coraz mocniej rozpycha się na krajowym podwórku, czego dowodem jest kilkadziesiąt zagranych koncertów m.in. u boku formacji Nocny Kochanek, SIQ, Materia, Venflon czy Bracia Figo Fagot. Pod koniec 2017 roku zespół wydał debiutancki album EP „Before I Die I Want To”, który zdobył szereg pozytywnych recenzji.

 

 


Stonage Full Of Sun Naszym graniem staramy się wykorzystać w muzyce przestrzeń i różnorodność. Ma być w nim dzikość, żywioł i energia, ale też luz i finezja. Chcemy, aby nasza muzyka dawała odbiorcom poczucie wolności i siły wewnętrznej. Inspirują nas głównie brzmienia z południa Stanów Zjednoczonych, ale nie stronimy od niczego, co pozwoli nam się pełniej wyrazić. Łączymy surowe, upalne brzmienia bluesa z ciężkimi riffami i mocną perkusją i pokazujemy, że gitara akustyczna nie musi być skazana na lekkie granie. Staramy się grać tak, aby każdy instrument odgrywał pierwszoplanową rolę, nie chował się za pozostałe lecz tworzył z nimi solidną i spójną całość. Dla nas w muzyce najważniejsza jest szczerość.

 

 

The Kroach to młody zespół z Sulejówka. Ma na swoim koncie płytę "...And Hell We Are". Reprezentował Polskę na Wacken Metal Battle 2017 w Niemczech, gdzie zagrał u boku takich gwiazd jak Megadeth, Marylin Manson, Alice Cooper czy Europe.  Supportował takie zespoły jak Turbo, Nocny Kochanek, Kabanos, Golden Life czy Bajm.

 


GWIAZDY WIELKIEGO OGNIA 2018

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 

 

 

Komentarze użytkowników:

All rights reserved ® 2019 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl