gototopgototop

Zegarek/Pogoda

Konfiguracja

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Polish Chinese (Simplified) English French German Italian Russian Spanish

Banery

 • Jazz nad kamienną
 • mkidn
 • ostrowiec.travel
 • Browart
 • Mapa Kultury
 • Portal Informacji Kulturalnej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Piknik Gombrowiczowski
 • Wielki Ogień
Dni Ostrowca w pierwszy weekend lata i wakacji

W roku 420-lecia Ostrowca Świętokrzyskiego organizowane regularnie od 1968 r. Święto Miasta będzie miało szczególnie uroczysty, a zarazem rozrywkowy charakter. Tym bardziej, że odbędzie się w pierwszy weekend tegorocznego lata i wakacji.

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site


Zespół Papa Dance powstał w październiku 1984 roku w Warszawie.W styczniu 1986 roku wokalistą zespołu został Paweł Stasiak. Grupa bardzo szybko zdobyła popularność wśród nastoletniej publiczności dzięki takim przebojom jak: Naj Story (która na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 zdobyła 3. nagrodę w głosowaniu publiczności, jak również osiągnęła 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III), O-la-la oraz Ocean wspomnień (która zdobyła tytuł przeboju roku w Pierwszym Programie Polskiego Radia), a także Maxi singiel (pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987), Nasz Disneyland (1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988) czy Nietykalni (nagroda Bursztynowa Patera na KFPP w Opolu w 1988 w koncercie premier, stanowiąca jednocześnie zaproszenie od organizatorów Festiwal Piosenki w Rostocku do udziału w nim). Zespół koncertował w Związku Radzieckim gdzie między innymi wziął udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Witebsku. W Moskwie na koncercie Papa Dance na stadionie Łużniki gościło 120000 widzów. Koncertowali wówczas z takimi gwiazdami jak m.in: Ałła Pugaczowa, Helena Vondrackova, Howard Jones, David Cassidy, zespołem OMD i z Limahlem.

Papa Dance wydał w tamtym czasie dwie płyty długogrające: Poniżej krytyki oraz Nasz Ziemski Eden. Rok później materiał z płyt winylowych, wydanych w 1989, ukazał się na płycie CD Tonpressu jako jeden z pierwszych polskich kompaktów - Nasz Ziemski Eden. Latem 1989 grupa wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie jako reprezentant firmy Tonpress. Pod koniec 1989 i w 1990 grupa koncertowała w Stanach Zjednoczonych. W USA Papa Dance wydali swój pierwszy składankowy CD The Best Of Papa Dance vol. 1 (Adriador 1990).Podczas tego wyjazdu grupa rozpadła się. W latach 80-tych zespół Papa Dance dał ponad 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie.

 

 

W połowie marca 2005 roku nastąpił powrót zespołu. Na rynek trafił album z premierowymi piosenkami 1 000 000 fanek nie mogło się mylić! (Warner Music Poland) do którego dołączono płytę z nowymi wersjami największych hitów grupy z lat 80. Pochodziły z niego przeboje: Czarny śnieg, Gdzie one są? oraz Bez braw na finał, z którym zespół startował w polskich preselekcjach do konkursu "Bursztynowy Słowik" międzynarodowego festiwalu piosenki Sopot Festiwal. Powrót okazał się sukcesem, gdyż wydawnictwo to doszło aż do 1. pozycji na oficjalnej polskiej liście bestsellerów płytowych. Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Miał premierę utwór Będziemy tańczyć, zapowiadający piąty album zespołu Papa D. W marcu 2008 roku premierę miał kolejny singiel - Dla Ciebie, a w czerwcu pojawił się następny - Bezimienni, z którym
zespół wystąpił na Sopot Hot Festival 2008 w konkursie na polski przebój lata. Latem Papa D trzykrotnie pojawił się na transmitowanym przez telewizyjną Dwójkę cyklu koncertów "Hity na czasie" Radia Eska. Pod koniec sierpnia ukazała się cała płyta zatytułowana Bezimienni, zawierająca 12 premierowych nagrań. Od września wokalista Papa D - Paweł Stasiak był uczestnikiem ósmej edycji show "Taniec z gwiazdami" w stacji TVN. W 2014 roku z okazji jubileuszu 30-lecia grupy została wydana płyta Papa Loves Dance. Zespół sięgnął po wielkie hity z początku lat 80-tych, które były inspiracją przy powstawaniu pierwszych przebojów zespołu. Na płycie znalazły się takie piosenki, jak: I Like Chopin, Tora Tora Tora, Neverending Story i Dolce Vita.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

 

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

B.R.O - raper, wokalista, producent muzyczny, reprezentant Step Records, posiadacz Złotej Płyty, absolwent prestiżowej Akademii Leona Koźmińskiego, znany m.in. ze swoich solowych produkcji, kilkudziesięciu teledysków, a także współpracy z takimi postaciami, jak m.in. Donatan, czy Tede! Jego najnowszy album pt. Nowy Rozdział ukazał się 21 kwietnia 2017 r. i błyskawicznie dotarł na 7. miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce! Trasa koncertowa promująca to wydawnictwo, trwająca nieustannie od kwietnia 2017 r. i obejmuje już blisko 60 miast!

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

O.S.T.R (Adam Ostrowski) - muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych, 4 platynowych i jednej potrójnie platynowej płyty. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia OLIS. Sprzedaż albumu Życie po śmierc przekroczyła 100.000 egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego).


Treścią tego albumu są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M.Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca. Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. Jego nagrania emitują zarówno stacje studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej.

 

 


O.S.T.R
. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rap (bitwy freestyle). Taki właśnie krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku
kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dziś. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Komentarze użytkowników:

All rights reserved ® 2018 Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim | Designed by TRaffii
http://www.kino.etiuda.o-c.pl